5 - 8 September 2018

Положення про проведення Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю "Дитятко"

1. Засновник.

Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» (далі – Фестиваль) проводиться відповідно до рішення Харківської обласної ради від 25 червня 2009 року № 1262-V «Про запровадження дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко».

Засновник Фестивалю – Харківська обласна рада.

Співорганізатор фестивалю: ГО "Харківська Асоціація дитячої екранної творчості «Дитятко»".

Проведення Фестивалю забезпечує оргкомітет.

 

2. Мета й завдання.

Мета Фестивалю – виявлення та підтримка дитячих студій та гуртків, що займаються екранною творчістю, обдарованих дітей; творчий розвиток особистості, виховання моральності та активної громадянської позиції; підвищення професійного рівня телебачення,  орієнтованого на дитячу цільову аудиторію; відродження дитячого кіно в Україні.

 

Завдання Фестивалю:

- встановлення та розвиток зв'язків між дитячими студіями, обмін досвідом та підвищення професійного рівня учасників;

- донесення до широкої аудиторії цікавих, оригінальних робіт та проектів з різних країн світу, презентація світового досвіду у сфері розвитку дитячої й молодіжної кіно- та телеіндустрії;

- створення у дні фестивалю та у міжфестивальний час творчих та комунікаційних майданчиків для обміну досвідом, презентацій нових проектів;

- привернення уваги державних, громадських і комерційних структур до питань розвитку екранної дитячої творчості, до процесів формування особистості через отримання інформації, що транслюється електронними ЗМІ, до потреб дитячих творчих колективів, долі обдарованих дітей та їх майбутнього.

 

3. Учасники та умови проведення Фестивалю.

3.1. Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» проводиться серед дитячих творчих телевізійних, анімаційних і радіостудій, гуртків, колективів і окремих авторів, телевізійних компаній і об'єднань, продюсерських центрів, що створюють програми і фільми для дітей.

 

3.2. Фестиваль проводиться щороку у два етапи. Перший етап – відбірковий, у ході якого оргкомітет Фестивалю попередньо переглядає роботи, надіслані на Фестиваль, і відбирає ті з них, що братимуть участь у другому етапі. Другий етап – фінальний, в рамках якого проходять програмні заходи Фестивалю: демонстраційні покази, презентації, майстер-класи, тренінги, творчі зустрічі, конференції та круглі столи, тощо.

 

Термін проведення:  перший етап – грудень-серпень;

                                   другий етап – вересень поточного року.

 

3.3. До участі у Фестивалі допускаються роботи, створені у поточному році, а також упродовж року, який передує фестивальному, але тільки ті, що з певних причин не надсилались у попередніх роках для участі у Фестивалі. Роботи, створені раніше вказаного терміну, будуть прийняті Оргкомітетом і зареєстровані в базі даних Фестивалю, але використовуватимуться у розділі Фестивалю «Ретроспектива».

 

3.4. Термін приймання заявок для участі у Фестивалі – до 31 травня поточного року.

 

3.5. Конкурсною програмою Фестивалю передбачено наступні номінації:

 

І. Міжнародна конкурсна програма:

- «Кращий ігровий фільм дитячої студії»;

- «Кращий документальний фільм дитячої студії»;

- «Краща телепрограма дитячої студії»;

- «Кращий анімаційний фільм дитячої студії»;

- «Кращий музикальний фільм (відеокліп) дитячої студії»;

- «Краща радіопрограма дитячої студії»;

- «Краща телепрограма, зроблена для дітей»;

- «Кращий повнометражний фільм для дітей»;

- «Кращий короткометражний фільм для дітей»;

- «Кращий анімаційний фільм для дітей»;

- Приз CIFEJ (приз Міжнародного центру фільмів для дітей та молоді);

 

ІІ. Національна конкурсна програма:

- «Місцеве самоврядування – це ми!» (спеціальна номінація, за підтримки Ради Європи);

«Екологія живої природи: Відновлення та збереження» (соціальний ролик).

 

3.6. На основі перегляду робіт, відібраних до конкурсної програми Фестивалю, журі додатково присуджує призи за наступними номінаціями:

- краща режисерська робота;

- краща операторська робота;

- кращий телеведучий;

- кращий тележурналіст;

- кращий актор.

 

3.7. Учасники Фестивалю мають право брати участь в одній або декількох номінаціях Фестивалю. Учасник Фестивалю може бути представлений у номінації не більше ніж трьома роботами.

 

3.8 У номінації "Місцеве самоврядування - це ми!" перевага буде надаватися роботам, що відображають роль та специфіку місцевого самоврядування у розумінні підлітків, а також розповідають про участь молоді у вирішенні питань місцевого значення.

 

3.9. Обов'язковою умовою участі роботи у номінації "Місцеве самоврядування - це ми!" є виконання конкурсної роботи дитячою студією (гуртком, автором шкільного віку) або у співпраці з дитячою студією.

 

3.10. У Фестивалі беруть участь авторські роботи різних жанрів і творчих рішень тривалістю до 30 хвилин. Тривалість робіт у номінації "Місцеве самоврядування - це ми!" - до 15 хвилин, у номінаціях «Кращий повнометражний фільм для дітей» та «Кращий анімаційний фільм для дітей» - до 120 хвилин.

 

3.11. Аудіовізуальні матеріали і заявки подаються в Оргкомітет одним із наступних способів:

-   через Інтернет;

-   за допомогою поштових служб, за адресою, вказаною у п. 3.17 цього Положення.

 

3.12. Роботи, представлені для участі у Фестивалі, повинні мати субтитри англійською мовою (окрім робіт англійською мовою та робіт, які мають закадровий голос чи дубляж англійською мовою).

 

3.13. Для участі у Фестивалі необхідно надати:

- заявку на участь, заповнену окремо на кожну роботу, що представляється на конкурс;

- конкурсну роботу (відеоробота – у форматі MPEG-2 або AVI, аудіоробота – у форматі .mp3);

- матеріали для каталогу: коротку анотацію на роботу; відомості про авторів; фото авторів та 3 кадри з конкурсної роботи (формат: .JPG, .JPEG; роздільна здатність зображень: 200-300 dpi).

 

3.14. Презентувати відібрані для участі у другому етапі Фестивалю роботи можуть до чотирьох осіб з кола авторів або їх довірених осіб (один дорослий і троє дітей).

 

3.15. Оргкомітет здійснює відбір, формує і показує у спеціальних програмах Фестивалю ігрові, документальні, анімаційні та інші фільми, телевізійні програми, цикли, ретроспективи, створені у будь-якій країні світу.

 

3.16. Участь у номінаціях - безкоштовна. Учасник Фестивалю самостійно оплачує усі витрати з пересилки матеріалів для участі в Фестивалі  і транспортні витрати до місця проведення Фестивалю та зворотний шлях.

 

3.17. Заявки і роботи для участі у Фестивалі приймаються за адресою: вул. Сумська, 64, кімн. 96, м. Харків, Україна  61200, - з поміткою ”На фестиваль «Дитятко»”.

 

3.18. Організатори не несуть відповідальності за помилки й неточності, що містяться у наданій заявці. Змонтовані фрагменти або уривки з декількох програм не приймаються.

 

3.19. При порушенні будь-якого із вище названих пунктів заявка на участь у Фестивалі не розглядається.

 

3.21. Роботи, надіслані на Фестиваль, не рецензуються. Матеріали після проведення заходів Фестивалю авторам не повертаються, а стають частиною бази даних Фестивалю.

 

3.22. Оргкомітет Фестивалю має право на покази конкурсних робіт Фестивалю на заходах, що проводяться Оргкомітетом Фестивалю (на майданчиках Фестивалю; у рамках Днів фестивалю, що проводяться в інших містах України; у спеціальних програмах на інших Фестивалях), а також на покази у телепередачах про Фестиваль і під час інформаційно-виховних заходів, покази на телеканалах з метою висвітлення й популяризації Фестивалю.

 

3.23. Оргкомітет Фестивалю має право показу у дні проведення Фестивалю робіт, не відібраних до конкурсної та позаконкурсної програми Фестивалю.

 

3.24. Відповідальність за недотримання авторства надісланих робіт несуть учасники Фестивалю, які представили цю роботу.

 

3.25. Оргкомітет не несе відповідальності за порушення Учасниками авторських прав третіх осіб.

 

3.26. Програма та заходи Фестивалю, а також інші питання щодо організації проведення Фестивалю визначаються Оргкомітетом.

 

3.27. Участь у Фестивалі передбачає згоду з цим Положенням.

 

 4. Журі.

4.1. Для оцінки робіт, відібраних у конкурсну програму Другого етапу Фестивалю, оргкомітетом створюється професійне журі, до складу якого входять фахівці у сфері екранної творчості, діячі телебачення, кіно, радіо.

 

4.2. Дитяче журі створюється Оргкомітетом з метою оцінки робіт у номінації «Краща телепрограма, зроблена для дітей».

 

5.    Пітчинг

5.1. Пітчинг - це презентація та захист проектів (сценарних заявок / синопсисів) українських дитячих студій (авторів шкільного віку) або копродукції з ними.

 

5.2. Прийом заявок здійснюється на безоплатній основі з 1 лютого по 31 травня включно.

 

5.3. До розгляду приймаються роботи у наступних категоріях:

 

I. Фільм – сценарії художніх, анімаційних та документальних фільмів.

II. Телепрограма - сценарії оригінальних телепрограм, орієнтованих на дитячу та молодіжну глядацькі аудиторії.

 

5.4. Для подання заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю "Дитятко", відповідно до правил подачі заявки.

 

5.5. Кожен з конкурсантів може надіслати для участі у Пітчингу один проект.

 

5.6. Учасник Пітчингу повинен мати повністю написаний сценарій на руках або бути готовим його написати до 10 липня.

 

5.7. Попередній відбір на Пітчинг здійснює комісія, сформована з членів оргкомітету. За результатами роботи відбіркової комісії в термін до 20 червня формується розширений список Пітчингу, до якого входять не більше 20 заявок по кожній з номінацій. Авторів, проекти яких потрапили в розширений список, поінформують через e-mail або телефоном. Список з прізвищами буде оприлюднено на офіційному сайті фестивалю. Автори мають надати повні сценарії для ознайомлення.

 

5.8. Автори, чиї проекти відібрані до розширеного списку Пітчингу, в термін до 10 липня зобов'язані надіслати повні версії сценаріїв на адресу: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. . Учасники, які не нададуть повний сценарій в зазначені терміни, будуть зняті з конкурсу.

 

5.9. До 1 серпня відбіркова комісія формує короткий список сценарних заявок у кожній з категорій Пітчингу, до яких входить не більше ніж по 7 проектів. Спеціальним рішенням Оргкомітету фестивалю кількість проектів, які увійшли в короткий список, може бути змінено. Інформація щодо фінального списку проектів - учасників Пітчингу публікується на офіційному сайті фестивалю.

 

5.10. Захист проектів відбувається в дні проведення Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко». Оргкомітет бере на себе витрати по перебуванню на фестивалі не більше двох авторів від кожного проекту. Транспортні витрати учасники Пітчингу сплачують самостійно.

 

5.11. Відібрані на Пітчинг проекти оцінює журі, яке складається з фахівців в галузі кіно та телебачення. Склад і кількість членів журі Пітчингу затверджує оргкомітет фестивалю.

 

5.12. Журі обирає по одному переможцю в кожній з категорій Пітчингу. Журі Пітчингу може додатково вручити Спеціальний диплом журі з будь-яким обґрунтуванням будь-якому проекту.

 

5.13. Порядок виступів і презентацій під час Пітчингу визначає модератор. На представлення проекту дається не більше 10 хвилин. На запитання і обговорення проекту після презентації відводиться додаткові 7 хвилин.

5.14. Коротка інформація про авторів та проекти, що увійшли в короткий список, буде опублікована в каталозі фестивалю та на офіційному сайті Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко».

 

6. Нагородження переможців Фестивалю.

6.1. Журі визначає по одному переможцю в кожній із номінацій Фестивалю, окрім номінації «Краща телепрограма, зроблена для дітей». Інші учасники Другого етапу Фестивалю отримують спеціальні Дипломи Фестивалю.

 

6.2. Дитяче журі визначає одного переможця у номінації «Краща телепрограма, зроблена для дітей». Дитяче журі може запровадити додатковий спеціальний приз.

 

6.3. Журі, партнери й спонсори Фестивалю можуть заснувати спеціальні власні призи в будь-якій з номінацій.